» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody


POWITANIE GOŚCI
Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia strony internetowej naszej Komendy. Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji dotyczących działań ratowniczych brzeskich strażaków,ich codziennej służby oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

opublikowano: 12-styczeń-2015
Celem tej XVII już edycji konkursu jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

Ważne jest ...czytaj więcej

opublikowano: 11-styczeń-2015
Dzień 10 i 11 stycznia 2015 r. dla strażaków powiatu brzeskiego obfituje udziałem w wielu zdarzeniach powstałych na terenie całego powiatu. W wyniku gwałtownych i silnych wiatrów do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzesku wpływają informacje o licznych pochylonych, powalonych drzewach, jak również uszkodzonych częściach dachów na budynkach. Działania strażaków polegają na usunięciu pochylonych drzew oraz ...czytaj więcej

opublikowano: 09-styczeń-2015
Aż 20 osób zginęło w pożarach w tegoroczne święta w Polsce. MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. W akcję włączył się mistrz olimpijski z Soczi – Zbigniew Bródka.

Więcej informacji na stronie:

czytaj więcej

opublikowano: 08-styczeń-2015
W dniu 07-01-2015 r. o godz. 17.35 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzesku odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Maszkienice. Do działań zadysponowano zastęp OSP z Maszkienic oraz dwa zastępy z JRG Brzesko. Po przybyciu na miejsce jednostek straży i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się słoma zgromadzona w pomieszczeniu kotłowni przeznaczona do specjalnego pieca, ...czytaj więcej

opublikowano: 08-styczeń-2015
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku st.bryg. mgr inż. Dariusz Pęcak oraz Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Brzesku bryg. w st. spocz. inż. Roman Palej serdecznie zapraszają na świąteczno-noworoczne spotkanie emerytów i rencistów Komendy Powiatowej PSP w Brzesku, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2015 roku o godz. 14.00 w budynku Komendy Powiatowej PSP w Brzesku przy ul. Solskiego 16.

opublikowano: 08-styczeń-2015
Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi działającym przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na akcję krwiodawstwa.

Akcja zostanie przeprowadzona w dniu 11 stycznia 2015 r. w budynku remizy OSP Uszew. Krew będzie pobierana w godz. od 09:00 - do 14:00, a przeznaczona zostanie na pomoc dzieciom chorującym na nowotwory. Zapraszamy nie tylko strażaków, ...czytaj więcej

opublikowano: 07-styczeń-2015
W dniu 06.01.2014 r. o godz. 22.57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatruciem tlenkiem węgla trzech osób, w tym dwojga dzieci w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Brzesku przy ul. Browarnej. Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem straży na miejsce zdarzenia zabrał do szpitala trzy osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Działania straży polegały na ...czytaj więcej

opublikowano: 05-styczeń-2015
W powiecie brzeskim wszystkie gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej podpisały umowy na 2015 rok. W woj. małopolskim w czterech powiatach (Limanowskim, Nowotarskim, Suskim i Myślenickim) nie wszystkie POZ mają aktualne umowy. Poniżej zamieszczamy wykaz gabinetów POZ, które nie podpisały umowy z NFZ, oraz najbliższe miejsca przyjmujące chorych.

wykaz ...czytaj więcej


Archwium wiadomości
2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka