» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody


POWITANIE GOŚCI
Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia strony internetowej naszej Komendy. Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji dotyczących działań ratowniczych brzeskich strażaków,ich codziennej służby oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

opublikowano: 17-luty-2016
W dniu 17 lutego 2016 w godzinach porannych Stanowisko Kierowania KP PSP w Brzesku odebrało zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Czchów. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Brzesko oraz 2 zastępy z OSP KSRG Czchów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze murowanego garażu. Istnieje bezpośrednie zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na przybudówki wypełnione drewnem opałowym ...czytaj więcej

opublikowano: 15-luty-2016
W dniu 14 lutego 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku odbył się finał turnieju piłki halowej jednostek OSP.
W turnieju udział wzięło dziewiętnaście jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego. Po przeprowadzeniu spotkań eliminacyjnych do rozgrywek w dniach 6 i 7 lutego 2016r. o najwyższe miejsce na podium zaklasyfikowało się osiem drużyn.
Tegoroczna rywalizacja pokazała, iż ...czytaj więcej

opublikowano: 13-luty-2016
W dniu 13.02.2016 w godzinach przedpołudniowych do SKKP w Brzesku wpłyneła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dębno. Do działań zadysponowano jeden samochód pożarniczy z OSP KSRG Dębno oraz dwa z KP PSP Brzesko. Po przybyciu okazało się, że pożarem objęta jest kotłownia murowanego budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu i przewietrzeniu budynku.

st.asp. ...czytaj więcej

opublikowano: 08-luty-2016
W dniu 6 i 7 lutego 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku odbyły się eliminacje VI turnieju piłki halowej jednostek OSP. W eliminacjach wzięło udział dziewiętnaście drużyn jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego. Po rozegraniu spotkań eliminacyjnych do walki o najwyższe miejsce na podium zaklasyfikowało się osiem drużyn.

Grupa A
OSP Wola Dębińska
OSP ...czytaj więcej

opublikowano: 02-luty-2016
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku informuje, że przeprowadzono losowanie i zaplanowano spotkania kwalifikacyjne VI turnieju piłki halowej o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku oraz nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego. Poniżej w linku zamieszczamy pełną informację odnośnie terminów i kolejności rozgrywek poszczególnych grup.

czytaj więcej

opublikowano: 31-styczeń-2016
W dniu 30 stycznia 2016 r. ok. godz. 23:20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzesku wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Okocim – droga K75. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Brzesko. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na łuku drogi samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewa a następnie dachował. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Działania ...czytaj więcej

opublikowano: 29-styczeń-2016
W dniu 26 stycznia 2016 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbył się kurs szkoleniowy dla strażaków jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego "Szkolenie Kierowców konserwatorów sprzętu OSP". Szkolenie realizowane było według programu nauczania "System szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych". Szeregi strażaków ochotników ...czytaj więcej

opublikowano: 28-styczeń-2016
W dniu 28 stycznia 2016 koło 2.00 w nocy Stanowisko Kierowania KP PSP w Brzesku odebrało zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Okocim. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Brzesko oraz OSP Jadowniki i OSP Okocim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się drewniana stodoła w całej objętości, bezpośrednio zagrożony budynek mieszkalny oraz gospodarczy gdzie znajduje się kombajn. Działania straży ...czytaj więcej


Archwium wiadomości
2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka