» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody


POWITANIE GOŚCI
Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia strony internetowej naszej Komendy. Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji dotyczących działań ratowniczych brzeskich strażaków,ich codziennej służby oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

opublikowano: 13-maj-2009
W dniu 4 maja 2009 r. o godz.18.00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego została odprawiona msza Święta z okazji „Dnia Strażaka”. Podczas mszy Świętej uczestniczyli pracownicy naszej komendy wraz z rodzinami jak i już strażacy w stanie spoczynku. Mszę poprowadził ks. proboszcz Józef Mularz.czytaj więcej

opublikowano: 04-maj-2009
Z okazji Dnia Strażaka składam wszystkim strażakom i pracownikom służby cywilnej oraz członkom Ochotniczych Straży Pożarnych najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku za trud poświęcenie i ofiarność, które towarzyszą naszej służbie. Słowa podziękowania niech zechcą również przyjąć osoby które już zakończyły czynną służbę w Straży Pożarnej.

opublikowano: 04-maj-2009
W ramach współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, a Komendą Powiatową Policji w Brzesku w dniach 22- 30 kwietnia 2009 r. przeprowadzono siedzibie KP PSP w Brzesku, szkolenie w zakresie "Kierowanie ruchem drogowym podczas działań ratowniczych" dla druhów OSP z terenu powiatu brzeskiego. Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyło 52 druhów.
Zdobyta w trakcie szkolenia wiedza i doświadczenie ...czytaj więcej

opublikowano: 24-kwiecień-2009
Kurs zaplanowano w dwóch terminach. Pierwszy od 22 do 23 kwietnia 2009 r. oraz drugi od 27 do 28 kwietnia br. Na kurs ze względu na ograniczoną ilość miejsc zostało zapisanych 29 strażaków na pierwszy, na drugi 37 strażaków. OSP z KSRG.

Kurs ten umożliwia kierowanie ruchem drogowym, podczas działań ratowniczo- gaśniczych w których często strażacy OSP są zobowiązani kierować ruchem samochodów, aby zapobiec ...czytaj więcej

opublikowano: 22-kwiecień-2009
Na kurs zostało zapisanych 38 druhów z 11 jednostek OSP. Szkolenie zaplanowane jest tak, aby druhowie jednocześnie ukończyli dwa kursy; „Szkolenie strażaków ratowników OSP cz. 1” oraz „Szkolenie strażaków ratowników OSP cz. 2”
Zaplanowane jest ono w wymiarze 104 godzin z praktyki jak i z teorii. Zajęcia przeprowadzone będą w ...czytaj więcej

opublikowano: 22-kwiecień-2009
Piotr Musiał z Czchowa został „Najpopularniejszym strażakiem regionu tarnowskiego w 2008 roku”, jednocześnie otrzymał tytuł „Najpopularniejszego strażaka Powiatu Brzeskiego”.

Konkurs składał się z kilku etapów. W pierwszym etapie składano zgłoszenia kandydatów, którzy do kolejnego etapu kwalifikowani byli na podstawie liczby głosów wysyłanych przez czytelników na specjalnych ...czytaj więcej

opublikowano: 21-kwiecień-2009
W dniu 20 kwietnia 2009 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brzesku zostały przeprowadzone eliminacje do wojewódziego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” . Organizatorem turnieju była KP PSP w Brzesku oraz Zarząd Powiatowy ZOSP w Brzesku. Turniej został przeprowadzony w 3 grupach wiekowych; I grupa - uczniowie szkół podstawowych, II grupa - uczniowie gimnazjów i III grupa - uczniowie szkół ponad ...czytaj więcej

opublikowano: 23-marzec-2009
W dniu 02 kwietnia 2009 roku w bazylice św. Floriana w Krakowie przy ul. Warszawskiej 1b odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Strażaków PSP i OSP w czwartą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II połączony z mszą św o godz. 11.00.

W tym roku w bazylice św. Floriana w Krakowie przeżywać będziemy również następujące Uroczystości Jubileuszowe:

- 825 lat od sprowadzenia do Krakowa ...czytaj więcej


Archwium wiadomości
2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka