» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody


POWITANIE GOŚCI
Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia strony internetowej naszej Komendy. Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych informacji dotyczących działań ratowniczych brzeskich strażaków,ich codziennej służby oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

opublikowano: 20-wrzesień-2009
W miejscowości Gnojnik w dniu 17.09.2009 r. doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz dostawczego. W wyniku zderzenia samochodów poszkodowane zostały dwie osoby. Droga K 75 była całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy przez ponad 5 godzin. Straż zabezpieczyła miejsce zdarzenia na odcinku 150 m. Po przybyciu na miejsce zespołów Pogotowia Ratunkowego, oraz przebadaniu przez lekarza, jedna osoba poszkodowana została ...czytaj więcej

opublikowano: 16-wrzesień-2009
1 Oddział Banku Zachodniego WBK S.A. w Brzesku w ramach działań własnej fundacji opracował projekt Zabawy Dla Przyjaciół - Tobie Chcę pokazać Świat. Celem projektu jest włączenie do wspólnej zabawy dzieci zdrowe i niepełnosprawne i wprowadzenie nowej formuły obchodów "Dnia Dziecka" w powiecie brzeskim - zabawa organizowana przez dzieci dla dzieci.
Inauguracją projektu była impreza integracyjna zorganizowana w dniu 15 ...czytaj więcej

opublikowano: 16-wrzesień-2009
W związku z systematycznym dążeniem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku do poprawy stanu bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu brzeskiego, jak też przygotowania użytkowników obiektów do realizacji ustawowych obowiązków podczas różnego rodzaju sytuacji niebezpiecznych, zwracamy się z prośbą do Właścicieli, Zarządców i Administratorów budynków użyteczności publicznej o respektowanie ...czytaj więcej

opublikowano: 16-wrzesień-2009
Numer 112 to numer alarmowy do wykorzystania wtedy, gdy nie umiemy zidentyfikować zagrożenia w wymiarze 3 aktualnych numerów ratunkowych, zaczynających się od "9" lub kiedy wymagana jest interwencja wszystkich służb równocześnie.
Z numerem 112 w dalszym ciągu funkcjonować będą numery alarmowe, czyli Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999, Policja - 997, z których należy korzystać stosownie do zaistniałej ...czytaj więcej

opublikowano: 11-wrzesień-2009
Około godz. 15.46 w dniu 10 września 2009 roku wybuchł groźny pożar warsztatu mechanicznego w miejscowości Jasień. Przybyłe na miejsce pożaru zastępy z JRG Brzesko, podały dwa prądy wody w natarciu, na palące się materiały i urządzenia składowane w warsztacie i jeden prąd wody w celu schłodzenia butli acetylenowych i tlenowych znajdujących się wewnątrz płonącego warsztatu. Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do ...czytaj więcej

opublikowano: 10-wrzesień-2010

OGŁOSZENIE O NABORZE - Wymagania
opublikowano: 10-wrzesień-2009
W dniu 06.09.2009r. zostały przeprowadzone w Gnojniku V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek z terenu Powiatu Brzeskiego. W rywalizacji wzięło udział 26 drużyn (w tym 4 kobiece oraz 2 dziewczęce). W zawodach uczestniczyły również dwa zespoły z powiatów sąsiednich tj. OSP Zakrzów z powiatu tarnowskiego - aktualny mistrz województwa Małopolskiego oraz OSP Borusowa - mistrz powiatu Dąbrowa Tarnowska.

Zawody ...czytaj więcej

opublikowano: 07-wrzesień-2009
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku informuje, że w miesiącu wrześniu oraz październiku planowane jest rozpoczęcie następujących szkoleń:

1. W dniu 21 września 2009 r. o godzinie 16:00 strażaków ratowników OSP część pierwsza, realizowane w oparciu o platformę e-learningową (internetowy system szkolenia) dla członków OSP.

Warunkiem przyjęcia na szkolenie jest:
- ...czytaj więcej


Archwium wiadomości
2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzeskustatystyka