Bucze - pożar wiaty

  W  dniu 27 stycznia 2020 r. w godzinach porannych w miejscowości Bucze doszło do pożaru wiaty  przylegającej bezpośrednio do budynku gospodarczego. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja nośna, sprzęt ogrodniczy oraz składowane w niej drewno opałowe. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury zapaliła się również drewniana ściana stodoły znajdującej się...

czytaj więcej...
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w...

czytaj więcej...
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z sezonem grzewczym 2019/2020

W załączeniu przedstawiamy Komunikat Prezesa Krajowej Izby Komniarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2019/2020.

Prosimy o zapoznanie się z obowiązkami związanymi z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominioowych.

...
czytaj więcej...
Akcje straży pożarnej na terenie powiatu w roku 2020
Hełm strażacki
Akcje ogółem
52
Tablica ostrzegawcza
Miejscowe Zagrożenia
34
Zapałka
Pożary
16
Telefon
Fałszywe alarmy
2

KPPSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku szanując tradycje pożarnicze jest otwarta na innowacyjne rozwiązania, stara się być instytucją przyjazną dla mieszkańców naszego powiatu

JRG

Jednostka Ratownicza Gaśnicza jest komórką organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP POWIAT

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jako organizacje pozarządowe, stanowią ważny element krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG) bezpieczeństwa państwa

 Przejście na zaopatrzenie emerytalne Komendanta Powiatowego st. bryg. mgr inż. Piotra Strojnego

Przejście na zaopatrzenie emerytalne Komendanta Powiatowego st. bryg. mgr inż. Piotra Strojnego

Dzień 21 lutego 2020 roku dla Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku starszego brygadiera Piotra Strojnego stał się dniem przejścia na zaopatrzenie emerytalne.

Służbę rozpoczął 1 sierpnia 1985 roku w czasie której został wyróżniony: Złotym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa, Brązowym medalem za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Św. Floriana oraz w dniu 21 lutego 2020 roku został odznaczony przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż Marka Bębenka Orderem Św. Floriana Cracovia.

W obecności małżonki Urszuli, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Starosty Brzeskiego Pana

data publikacji: 21.02.2020
Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

IMGW-PIB OSTRZEGA:
Zjawisko/Stopien zagrożenia:
  Silny wiatr/2
Obszar: m. in powiat brzeski
Ważność: od godz. 22:00 dnia 09.02.2020 do godz. 21:00 dnia 10.02.2020
Prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Łukasz Harasimowicz

 

 

data publikacji: 09.02.2020
X POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OSP Z TERENU POWIATU BRZESKIEGO

X POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OSP Z TERENU POWIATU BRZESKIEGO

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzesku, Starosta Brzeski, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku, serdecznie zapraszają na X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzeskiego, które rozpoczną się o godzinie 10:30 w niedziele 22 września 2019 r. na terenie Stadionu Miejskiego w Czchowie.

data publikacji: 17.09.2019
Zdarzenia drogowe 16.09.2019

Zdarzenia drogowe 16.09.2019

O godzinie 18:50 dwa zastępy JRG zostały zadysponowane do miejscowości Rudy Rysie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na drodze wojewódzkiej 768 doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowały w sumie 3 osoby, które są pod opieką ZRM. Mercedes znajduje się poza jezdnią, a na pasie drogowym pozostaje Peugeot z którego wyciekły płyny eksploatacyjne.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, odpięto akumulatory w pojazdach, a z uwagi na niebezpieczne miejsce w którym doszło do zdarzenia (za zakrętem) oraz w celu pomocy Policji w czynnościach dochodzeniowych, miejsce zdarzenia oświetlano przy użyciu przewoźnych masztów oświetleniowych. Pasażerka Mercedesa oraz kierowca Peugeota zostali prze

data publikacji: 17.09.2019
Brzesko – Spotkanie w sprawie Programu 5000+ dla jednostek OSP.

Brzesko – Spotkanie w sprawie Programu 5000+ dla jednostek OSP.

W dniu 5 września 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku odbyła się narada szkoleniowa w sprawie trybu i zasad udzielania dotacji dla jednostek OSP na realizację zadania publicznego ‘’ Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku’’. W trakcie narady omówiono propozycję działań w zakresie przyznawanej dotacji, zasady wypełniania  wniosku o udzielenie dotacji –wydatki bieżące na Dofinansowanie Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz tryb przyznawania i rozliczenia dotacji. W spotkaniu uczestniczyli  Prezesi i Naczelnicy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu brzeskiego.
 

data publikacji: 06.09.2019
Zapraszamy na kolejne akcje HDK

Zapraszamy na kolejne akcje HDK

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne Akcje HDK do
- OSP Łoniowa w dniu 15 lutego w godz. 08:30 - 12:30
- OSP Uszew w dniu 23 lutego w godz. 08:30 - 12:30.

Dla zainteresowanych w tabeli terminarz planowanych akcji krwiodawstwa na rok 2020

 

  1.

OSP Łoniowa

2020.02.15

  2.

OSP Uszew

2020.02.23

  3.

OSP Górka

2020.03.08

  4.

OSP Szczepanów

2020.04.26

  5.

KP PSP Brzesko

2020.05.10

  6.

OSP Wola Dębińska

2020.06.07

  7.

OSP Szczurowa

data publikacji: 06.02.2020
Bucze - pożar wiaty

Bucze - pożar wiaty

  W  dniu 27 stycznia 2020 r. w godzinach porannych w miejscowości Bucze doszło do pożaru wiaty  przylegającej bezpośrednio do budynku gospodarczego. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja nośna, sprzęt ogrodniczy oraz składowane w niej drewno opałowe. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury zapaliła się również drewniana ściana stodoły znajdującej się na sąsiedniej posesji. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Brzesko, OSP KSRG Szczepanów oraz OSP Bucze.

 

data publikacji: 27.01.2020
VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie 2020

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie 2020

Ruszyły strażackie zapisy na mistrzostwa kraju w narciarstwie i snowboardzie.


Strażacy z jednostek OSP mogą zgłaszać swój udział do startu w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w
Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Zawody rangi mistrzostw kraju odbędą się ponownie na stoku Polana Sosny w Niedzicy w dniach 22-23.02.2020. W zawodach bez wcześniejszych eliminacji mogą startować strażacy OSP z całego kraju. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej albo do obu konkurencji. Podczas Mistrzostw obowiązkowo wszyscy zawodnicy startują w ubraniu strażackim specjalnym typu Nomex ( kurtka + spodnie ) oraz w hełmie strażackim. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo w każdej z konkurencji i ich podziałach organizato

data publikacji: 27.01.2020
Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

Zachecamy do zapoznania sie z poradnikiem dotyczacym rozpoczętych ferii zimowych na terenie powiatu:

Lodowiska

  • chcąc jeździć na łyżwach korzystaj tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk,
  • zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance lub rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie, ponieważ cienki, kruchy lód może się załamać pod twoim ciężarem.

Co roku odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania.

Gdybyś był świadkiem takiego wypadku natychmiast wezwij do pomocy osobę dorosłą.

Petardy

  • wyroby pirotechniczne i ich odpalanie to niebezpieczna zabawa, dlatego używaj ich wyłącznie pod nadzorem dorosłych; zakup ich przez osoby poniżej 18 roku życia jest zabroniony,
  • pamiętaj że wy

data publikacji: 27.01.2020
Zaproszenie na Akcję Krwiodawstwa

Zaproszenie na Akcję Krwiodawstwa

Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie zaprasza wszystkich chętnych na akcję krwiodawstwa która odbędzie się w dniu 26.01.2020 r. w godzinach 08:30 - 12.30 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie. Szczegóły na załączonym plakacie.

data publikacji: 23.01.2020