» Strona główna
» Akcje ratownicze
» Komunikaty i ogłoszenia
» Statystyka
» Prognoza pogody

AKTUALNOSCI
XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017.

opublikowano: 13-luty-2017
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłasza:

XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.


Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Poprzez sztukę, mającą za zadanie zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu jest także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Terminy poszczególnych etapów:
1. powiatowe (starostwa powiatowe) – do 31 marca 2017 r. szkoły przesyłają prace plastyczne podzielone na poszczególne kategorie;
2. wojewódzkie (WBiZK UW) – do 10 maja 2017 r. z powiatów do WBiZK UW wysłanych zostanie maksymalnie po 5 prac z każdej z czterech kategorii;
3. centralne – WBiZK UW przesyłają po 5 prac finałowych z każdej z czterech grup do 7 czerwca 2017 r. (wraz z załączonymi protokołami z prac komisji szczebla wojewódzkiego) na adres:
Komenda Główna PSP, Wydział Informacji i Promocji, Podchorążych 38, 00-463 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs plastyczny”
4. posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej (KG PSP) – 19 czerwca 2017 r.

Lista laureatów ukaże się w czerwcu 2017 r. na stronie www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone w placówkach oświatowych podczas inauguracji nowego roku szkolnego we wrześniu 2017 r.
W celu prawidłowego przystąpienia do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i załącznikami zamieszczonymi na stronie internetowej KG PSP.

KONKURS PLASTYCZNY






2007-2012 Komenda Powiatowa Państwej Straży Pożarnej w Brzesku.
www.straz.brzesko.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt, oskryptowanie, realizacja: ZETO S.A. Oddział w Brzesku



statystyka